Perşembe , 20 Haziran 2024
ayrılık sonrası neler yapmalı
Sıfır bazen bitiş bazende başlangıçtır

Ayrılıktan Sonra Yeni Bir Sayfa Açmak

Ayrılıktan sonra yeni bir sayfa açmak için neler yapılabilir? En az ilişki yaşamak kadar ayrılmak da doğaldır. Bunu kabul etmek çoğu zaman zor olsa da hayata yeniden başlamak gerekir. Sizi yatağa çakılı kalmaktan kurtaracak, ayrılığın yasını daha hızlı atlatabileceğiniz, yeni bir sayfa açmanızda size yardımcı olacak önerileri siz değerli MobilDost okuyucularımız ile bu yazımızda paylaşıyoruz. Umarız keyifle okuyor olursunuz. Şüphesiz her ayrılık kendi içinde çok zorduk, ancak unutmamak gerekir ki her ayrılık bir başka birliktelik için aynı zamanda yeni bir fırsattır.

aşk acısı nasıl çekilir
İlişkiniz bittikten sonra biten ilişkiniz ardından ayrılığın acısını sonuna kadar yaşayın. Ayılığın yasını tutun ancak bu yas dönemi çok uzun sürmesin, giden ile gitmeyin hayat devam ediyor. Yeni bir ilişki için hazırlanmanız gerekiyor.

Acı çekmeyi bilin

İlişkiniz bitti ve acı çekiyor olmanız çok doğal. Kabullenmek başarmanın yarısıdır. Acınızı hiçbir şey olmamış gibi devam ederek içinize atmak yerine, öncelikle kabul edin ve bir süreliğine üzülmenize izin verin. Ağlayın sonuna kadar üzülün ilişkinin yasını tutun ve yeniden gücünüzü toplayıp yeni bir ilişki için hazır olun. Hayat herşeye rağmen devam ediyor. Umursamaz davranarak başka hatalar yapmaya sürüklenebilirsiniz. Sadece yeniden iyi olacağınızı unutmayın!

Güvendiğiniz kız arkadaşlarınızı arayın

Kabullendikten sonra her şey daha kolay ilerleyecektir. Biten ilişkinizi yaşanmışlıklarınız ve tecrübeleriniz arasına katın. Hayatın her zaman pembe bir rüyadan ibaret olmayacağını hatırladıktan sonra gerçek hayata dönmeye başlayabilirsiniz. Bu dönemde birlikte güzel vakit geçirdiğiniz, sizi anlayan insanlarla olmanız önemlidir. Güvenebileceğiniz, eğleneceğiniz, kendinizi anlatabileceğiniz kız arkadaşlarınızı arayın. Arkadaşınız ile bol bol telefonda bu konuda sohbet edin, dertleşin anlattıkça rahatlıyor olacaksınız. Hayatınızın sadece bir erkekten ibaret olmadığını, değerli insanların da olduğunu hatırlamak size iyi gelecektir.

Ayrılıktan sonra kendinize iyi bakın ve iyi davranın
Ayrılıktan sonra bunu kabullenmek için bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Bu yas kabullenme döneminde kendinize iyi bakın asla kendinizi salmayın spor yapın, makyaj yapın, kuaföre gidin sokağa çıkın sosyalleşin ve hatta en yakın kız arkadaşınız ile tatile çıkın yeni ilişkilere fırsat verin.

Kendinizi yeniden keşfedin

Birine bağlı yaşamak, sizi biraz kendinizden uzak bırakmış olabilir. Uzun zamandır yapamadığınız, hatta hayalini kurduğunuz şeyleri yapmaya başlayın. Örneğin, bilmediğiniz sokaklarda dolaşın, farklı hayatları uzaktan izleyin, bir evcil hayvan sahiplenin, sırf partneriniz sevmiyor diye mahrum kaldığınız her şeye yeniden sarılın. Bu size neler kaybettiğinizi değil, bu zamana kadar kazanamadıklarınızı hatırlatır. Bu yazımızdan sonra buradan erkeklerin 10 temel yalanı başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın

Kadınların en iyi hissettiği zamanlar aynaya baktığında kendinden memnun olduğu anlardır. Kuaföre gidin, masaj yaptırın, cilt bakımını sıklaştırın, kısacası ihmal ettiğiniz şeylerin üzerine daha fazla düşün. Kendinizi iyi bakın ve iyi davranın. Unutmayın ki kaybeden siz değil, karışınızdakidir!

Ayrılık sonrasını hızla planlayın
İlişkiniz bitti bunu ne kadar çabuk kabullenirseniz o kadar iyi olur. Biran önce bu ilişkinin etkisinden çıkıp yeni bir ilişki için hazırlanın ve en kısa sürede hayatınızı yeniden planlayın, kendinizi yeniden hayatın içine atın. Gülün, eğlenin, sohbet edin, arkadaşlarınız ile buluşun ve hayattan keyif alın.

Hayatınızı planlayın

Artık yavaş yavaş iyi hissetmeye başladıysanız, gelecekle ilgili planlar yapmanın zamanı gelmiş demektir. Mesela altı ay sonra kendinizi nerede görmek istediğinize dair notlar alın. Kariyer planlaması yapabilir, farklı ülkeleri gezip seyahat yazıları yazabilir ya da günlük tutabilir hayata dair umutlarınızı tazeleyebilirsiniz. Bu, hayallerinizi canlı tutmada da etkili bir yoldur.

Geçmişinizle barışın

Belki sizi çok incitti, ama artık onu suçlamanın bir anlamı yok. Geçmişten en hızlı şekilde kurtulun. Öfke, intikam arzusu sizi iyileştirmez. Nefret aynı zamanda sevginin de her an canlanabileceğinin göstergesidir. İçinizden bir ses, her boşluğa düştüğünüzde eski sevgilinizi aramanızı söyleyebilir. Bu yüzden yaşanmışlıklarınızla barışın, iyisiyle kötüsüyle bir anı olarak bir kenara bırakın. Ne de olsa ilk olsa bile son kişi olmayacaktır, en azından siz onu geride bırakana kadar…

Sıfır bazen bitiş bazen de başlangıçtır. Siz bu ayrılığı bir son olarak görmek yerine yeni bir başlangıç olarak görün ve yeni ilişkiler için hazır olun. Yeniden sosyal hayatınıza geri dönün arkadaşlarınız ile buluşun, konsere gidin, sinemaya gidin hatta şimdi tam zamanı güzel bir tatile çıkın ve yeni insanlar ile karşılaşmak tanışmak için kendinize fırsatlar yaratın. Bu sadece sizin için değil sizin ile ilişki yaşamak isteyen kişiler içinde bir fırsattır. Biten her şey kötüdür öyle olmasa bitmezdi…

Dertleşme hattı

MobilDost sizlerin yeni insanlar ile tanışması yeni ilişkiler kurması için var. Yeni bir ilişkiye aşka yelken açmak hemen MobilDost’a girin ve size özel üyelerimizden beğendiğiniz birisi ile tanışıp hemen sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Gerekirse sadece dertlerinizi unutmak rahatlamak için dostça muhabbetler edebilirsiniz. Burada kimse sizi yargılamaz kimse sizi eleştirmez, unutmayın burada olan her zaman burada kalır…7*24 canlı sohbet etmek için MobilDost bir telefon kadar yakın size, tuşa basın ve hemen bir üyemiz ile sohbet etmeye başlayın.

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …