Perşembe , 20 Haziran 2024
ayrılık sonrası sosyal medya merakı
Giden sevgiliyi merak etmek

Eski Sevgilini Sosyal Medyada Neden Hala Takip Ediyorsun?

Eski Sevgili

Eski sevgilini sosyal medyada neden hala takip ediyorsun? Bu merak neden? Ayrılıktan yeni çıktığınızda, bazı alışkanlıklardan kurtulmak zor olabilir. Eski sevgilinizin hayatının önemli bir parçası ve sosyal medyasının tutarlı bir yer kaplamaya alışmışsınızdır. Yeni durumu kabullenmeniz zaman alabilir, ama bu geçişin ne zaman gerçekleştiğini ve neden hala acı çektiğinizi merak edebilirsiniz. Ayrılık ister ani isterse karşılıklı bir karar olsun, eski sevgilinizi sosyal medyada takip etme eğiliminde olmak aslında çok normal. Bu garip bir durum değil, insan doğal olarak belirli bir süre ilişki yaşadığı kişinin ayrıldıktan sonraki hayatını merak ediyor. Hatta merak etmekle kalmıyor meraktan ölüyor…Sizde bu merak edenlerdenseniz gelen bunun nedenini birlikte anlamaya çalışıyor olalım.

biten ilişkiden sonra sosyal medya üzerinden takipte kalmak
Bir ilişki bitmiş ise bitmiştir…Biten bir ilişkinin peşinden koşmak sadece zaman kaybı ve üzücü olur. Tabi ki yas döneminde bensiz neler yapıyor diye merak etmeniz son derece doğal ama burada kalmalı daha ileriye gitmemeli bu merak etme durumu.

Sosyal medya merakı

Yapılan araştırmalar, sosyal medya kullanıcılarının yüzde 88’inin eski sevgililerinin gönderilerini takip ettiğini gösteriyor. Ayrıca, Instagram’da eski sevgilileriyle hala arkadaş olan kişilerin, sosyal medyadaki tüm bağlarını koparanlara kıyasla kalp ağrısı ve sıkıntı yaşama olasılığının daha yüksek olduğu gözlemleniyor. İlişkiniz iyi bir şekilde sona ermiş olsa da nasıl olduğunu görmek için eski sevgilinizin sosyal medyasını kontrol ediyor olabilirsiniz. Ancak, bildirimlerini açarak, onların her an ne yaptığına erişebilmeniz, iyileşme sürecinin daha da uzamasına neden olur. Bir stalker gibi davranmayın. Bu yazımızdan sonra hemen buradan Stalker nedir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızı okuduktan sonra kendi davranışlarınızın bir stalker davranışları ile aynı olduğunu fark etmeniz halinde hemen bu davranışlara bir son verin lütfen. Aksi halde sadece bu geçmiş, bitmiş ilişki içinde takılı kalırsınız, yeni sağlıklı ve mutlu güzel ilişkiler kurmanız oldukça zorlaşacaktır. Merak kendi içinde güzel ve olumlu bir duygu olabilir, ancak fazlası gerçekten hem merak eden hem de merak edilen için rahatsız edici bir hal alabilir. Aşırı merak insanı canından bezdirir, bu noktaya gelmemeye çalışın.

Aşırı merak insanı üzer
Merak etmek kendi içinde çok özel bir duygudur. Ancak aşırı merak son derece rahatsız edici bir hal alabilir. Bu sebeple merakınızı kontrol etmelisiniz.

Mümkün olduğunca kendi hayatınıza odaklanmanızda kendi hayatınızı yaşamanızda fayda var. Giden gitti  siz artık sadece gelenlere ve hayatınızın içindekilere odaklanın…Eski sevgilinizin hayatını merak etmeyi biraz dizginlemeniz  gerekiyor bununda en kolay yolu hızla bir başka kişiye ilişki yaşıyor olmaktır. Çivi çiviyi söker!..

Sosyal yaşantısını merak etme

Eski sevgilinizin hayatını sürekli olarak takip etmek ve kişinin sık sık hatırlatılması, bizi biten ilişkinin yasını tutmaktan alıkoyuyor. Sonuç, tamamen gerçekliğe dayanmayan duygular üzerinde bir etki doğuruyor. Yeni ilişkilerle zaman, mesafe ve farklı bir yol almak bir tampon görevi görebilir, ancak eski sevgiliyle sosyal medyada temas halindeysek, iyi bir denge duygusu sağlamak git gide daha da zorlaşır. Genel olarak görüşmeye temas etmeye devam edilen eski sevgililer hep yeni sevgili için birer potansiyeldir. Bu sebeple eski sevgili ile görüşülmesi yeni sevgililer tarafından pek hoş karşılanmaz. Ayrıca görüşmeler ve ilişki devam ettiği sürece sizin onu tamamen unutmanız ve hayatınıza yeni insanlar ile devam etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Kendini duygusal olarak kontrol etmelisin

Tekrar bir araya gelmek isteyeceği umuduyla fotoğraf altı yazılarını yeniden okumak için zaman harcıyor musunuz? Hayatına siz olmadan da devam ediyor olabileceğini ima eden gönderileri gördükten sonra ruh haliniz bozuluyor ve enerjiniz düşüyor mu?

Eski sevgilinizi sosyal medyada takip etmenin iyileşme sürecini geciktirip geciktirmediğini ölçmek için cevaplarınızı kullanın. Onu merak etmeniz sorun değil. Ancak sosyal medyada derinlemesine bir araştırmaya çok zaman ayırıyorsanız, zihinsel sağlığınız için en iyisini yapmanız gerekir. Ayrıca ortak arkadaş veya dostlarınız üzerinden sürekli onun günlük hayatına ilişkin bilgi topluyor olmaktan da vazgeçin. Bir müddet onun resmine bakmayın, ismini anmayın, onu hatırlatacak mekanlardan uzak durun, onu anımsatan müzikleri dinlemeyin, olabildiğince hayatınızı sadece kendiniz için yaşayın başkası olmadan. Yaptığınızın uzun sohbetleri, telefon görüşmelerini, öpüşmelerinizi, sevişmelerinizi, sekslerinizi size dokunuşunu, sizi koklayışını hepsini unutun…Hayatınız size ait başkasına değil; bunun değerini bilin lütfen. Hayatınızın her anından keyfi almaya çalışın, eski sevgili geçip giden otobüs durağı gibidir geride kalmıştır ama hayat ileriye doğru akar.

Sizde ileriye doğru akan hayatın içinde, yeni insanlar ile tanışmak birbirinden güzel yeni kadın arkadaşlar ile sohbet etmek isterseniz hemen buradan MobilDost’a  sadece telefon numaranız ile kolayca üye olabilirsiniz. Senide aramıza bekliyoruz!…

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …