Cuma , 21 Haziran 2024
partnerim neden bu kadar çok cinsel ilişki istiyor
Partnerim neden bu kadar çok cinsel ilişki yaşamak istiyor

Partnerim Neden Bu Kadar Çok Cinsel İlişki İstiyor?

Partnerim neden bu kadar çok cinsel ilişki yaşamak istiyor?

Partnerinizin sürekli hiç durmadan cinsel ilişki istemesinden rahatsız mısınız?

Kocanızın sürekli cinsel ilişki istemesinden dolayı endişe mi ediyorsunuz?

Onun neden bu kadar istekli olduğunu bilmek mi istiyorsunuz?

Uyuşmayan cinsel isteğinize rağmen onu mutlu mu etmek istiyorsunuz?

Eğer cevaplarınız evet ise lütfen okumaya devam edin.

Ancak ilk önce aşağıdaki bir kaç cümleyi dikkatlice okuyun.

Partnerinizin cinsel iştahındaki ani değişim sebepsiz değildir.

Çoğu zaman ilişkinizdeki veya kişinin hayatındaki  bir değişimden kaynaklanır. Bu değişimin ne olduğundan emin değilseniz, sizin arkanızdan çevrilen bir iş de olabilir. Dikkat!.. aldatılıyor olabilirsiniz. Aldatma duygusal olabilecegi gibi  cinsel yönden de olabilir, hatta sizi telefonda sohbet ederek veya sosyal medya üzerinden başkaları ile görüşerek te aldatıyor olabilir.

Partnerlerin aldatma konusunda dürüst olması nadir görülür. Bu sebeple  bilmenin, gerekçeden emin olmanın  tek yolu ise keşfetmektir. Gelin keşfi birlikte yapalım.

Blog üzerinde daha önce yayınlanan Cinsel İlişki Aşamaları Nelerdir? başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Partnerim çok fazla cinsel ilişki yaşamak istiyor
Partnerinizin çok fazla cinsel ilişki yaşamak istemesinin pek çok sebebi vardır. Sebepler genel olarak fizyolojik ve psikolojik olarak oluşurlar. Bir neden de siz olabilirsiniz, aynaya bakın isterseniz belki de karşı koyulamaz bir cazibeniz vardır.

Partnerim Neden Bu Kadar Çok Cinsel İlişki İstiyor?

Onun bu kadar seks istemesinin pek çok sebebi olabilir. Aşağıda bazı pratik ve duygusal sebeplere değindik. Ancak tüm bunlardan bağımsız gerçekten sizi arzuluyor da olabilir. Sizde partnerinize seksi,çekici, cazip geliyor olabilirsiniz.Aynaya bir bakın isterseniz biraz kendinize güvenin. Kadınlar lafa gelince libidosu yüksek erkek isterler ancak iş gerçek hayata gelince bu seferde aşırı seks yapma isteginden rahatsız olurlar.Ne yapsanız kadınları mutlu etmek kolay olmayacaktır.

Erkeklerin Libidosu Genel Olarak Daha Yüksektir

Erkekler temel olarak kadınlardan daha fazla libidoya sahiptirler. Basitçe, cinsiyet olarak daha yüksek cinsel isteğe sahiptirler. Bunun büyük kısmı biyolojik temelli olabilir. Sebebi hormonlar ve ayrıca fiziksel ihtiyaçlar olabilir.

Erkeklerin tohumlarını yaymak için olabildiğince çok seks yapmaları gerekir. Biyolojik olarak soylarının devam etmesine programlıdırlar. Evlendiğinizde size pek de öyle gelmez ve sizi gördüğünde cinsellik yaşamak istediğini düşünürsünüz fakat bunun seks bağımlılığından değil, değiştirmesi zor ilkel güdülerden kaynaklandığından emin olabilirsiniz.

Kadınlar da cinsel istek daha düşüktür, çünkü bedenlerindeki hormonlar erkekler ile aynı değildir. Kadın hormonları farklı olsa da, kadınların cinsel isteği yumurtlama dönemi ile bağlantılıdır. Yani kadının bedeni yumurta ürettiğinde libidosu daha yüksek olacaktır. Kadınlar yumurtlama dönemlerinde seks için daha istekli olurlar.

Erkekler bölgesini işaretliyor
Erkekler bulundukları bölgede kendilerine ait alanı işaretlemek ve çevre tarafından erkekliğinin dolayısıyla gücünün bilinmesini isterler. Aynı zamanda bu şekilde aşırı seks yaparak dişinin de başka kişiler ile seks yapma ihtimalini engellemiş olurlar.

Bölgesini İşaretleme Yöntemi

Duygusal olarak eşitlik çağında yaşıyoruz ancak erkeğin cinsel isteği karısını koruması gereken zamanlardan köken alır. Bir kadınla sürekli yatmak bir erkeğin bölgesini işaretlemesini ve erkekliğinin bilinmesini sağlar.

Bunun sonucunda ilişki yaşamak onun ne kadar erkek olduğunu göstermesinin yolu olabilir. Ne kadar erkek olduğunu göstererek başka bir partner bulmanızı engeller. Bazı erkekler bu bölge işaretlemesini daha az yapmaktan mutludurlar ancak bazı erkekler ise her fırsatta ilişki yaşamak isterler.

Bu bazılarına garip gelebilir ancak evli erkeklerde ve uzun süredir evli olanlarda bile erkeğin cinsel isteğinin ardında bu vardır. Bu nedenle cinsellik ilişkilerde önemlidir.

Düşük Özgüven

Bazı insanlar özgüven eksikliği nedeniyle aşırı cinsel isteğe sahip olabilirler. Bazıları güvensizliklerini başka şekilde gösterirler ancak düşük özgüven sahibi olan insanların bunu arttırmak için çok miktarda cinsel ilişki yaşamak istemeleri mümkündür.

Eğer kocanız özgüven eksikliğinden dolayı sık sık cinsel ilişki çabası gösteriyorsa ve siz de reddederseniz, bu onun duygularına zarar verebilir. Zararlı olabilir çünkü sık sık reddetmeye başladığınızda ve bunun ona zarar verdiğini bildiğinizde, her istediğinizde onunla yatmak zorunda gibi hissedebilirsiniz.

Birisiyle yatmak için zorunlu hissetmek pek de güzel bir pozisyon değildir. Eğer ilişkinizde arada bir böyle bir durum oluyorsa, kocanızla oturup konuşmak ve bu konuyu tartışmak iyi bir fikir olabilir.

Aşırı seks yapma istegi
Bazı insanlar farklı sebeplerden kaynaklı olarak diğer insanlardan çok daha fazla seks yapmak cinsel ilişkiye girmek isteyebilirler.

Bazı İnsanlar Diğerlerinden Daha Fazla Cinsel İlişki İsterler

Erkeklerin kadınlardan daha fazla libidoya sahip olmaları gibi, kocanız da ikiniz farklı insanlar olduğunuz için bu kadar seks istiyor gibi görünebilir. İki insanın cinsel isteği aynı olmaz. İlişkide bir taraf her zaman diğerinden daha fazla ilişki isteyecektir.

Bazen kadınların da erkeklerden daha fazla ilişki istedikleri durumlar olur. Daha önce dediğimiz gibi durum genelde böyle olmaz ve kocanızın cinsel isteği sizden fazla olduğundan çok fazla istiyor gibi gelebilir. Eğer kocanızın cinsel isteği hep böyle olduysa ancak siz geçmişte daha fazlasını istediyseniz, sizin istediğinizi düşünerek her fırsatta ilişki yaşamak isteyebilir. Libidonuzu korkutucu bulan o olabilir.

İstediğinin Gerçekten Cinsel İlişki Olduğundan Emin Olun

Bazen kadınlar kocalarının dokunuşlarından kaçarlar çünkü onun ilişki peşinde olduğunu düşünürler. Bu nedenle onun sürekli cinsel ilişki istediğini düşünüyorsanız, onun gerçekten ilişki isteyip istemediğini iyi düşünün.

Size karşı sevgi dolu olmak istiyor olabilir ve gösterdiği işaretler cinsel ilişki için olmayabilirler ve işaretleri yanlış okuyor olabilirsiniz. Elbette daha ileri gitmek de istiyor olabilir ancak bu illa ki ilişkinin aklından geçtiği anlamına da gelmez.

İlişkilerdeki bu tip durumların ortaya çıkmasının en büyük sebeplerinden birisi iletişimdir. Eğer onun çok cinsel ilişki istediğini düşünüyorsanız ancak aslında istemiyorsa, onun başka sinyallerini de yanlış algılıyor olabilirsiniz.

Arzular tatmin edildikçe azar, buna bağlı olarak seks seksi getirir. Siz seks yaptıkça seks yapma isteğiniz de artacaktır. Seks kaslarınız gelişecektir, önemli olan burada seksten zevk alıyor olmanız. Aksi halde ne kadar yaparsanız yapı sadece görev gibi mecburiyet gibi yaparsanız gelişmez.

Arzular Tatmin Edildikçe Azar

Seks Seksi Getirir

Kadınların anlaması başta zor olabilir ancak kocanız/partneriniz her seks istediğinde buna katılmanız, düşük libidolu olan tarafın bile zamanla cinsel isteğinde artış yaşanmasını sağlayacaktır. Yani seks yaptıkça yapma isteginiz artacaktır, tıpkı çalışan bir kasın gelişmesi gibi.

Çünkü seks seksi getirir. Bunun temel sebeplerinden birisi birbirinizle her yattığınızda birbirinizi tatmin etmeyi daha iyi öğrenmenizdir. Karşıdaki kişinin ne istediğini ve istemediğini içgüdüsel olarak bilirsiniz.

Bunun sonucunda iki tarafın da arzusu artar ve sürekli olarak daha fazla cinsel ilişki yaşamak istersiniz. Unutmayın; arzular tatmin edildikçe azar.

Bunu Bir İltifat Olarak Görün

Her istediğinde kocanızla yatmak biraz yorucu olabilir ancak onun sizi bu kadar istemesi gurur verici de olabilir. Bunu bir iltifat olarak da görebilirsiniz. Arzulanan kadın olmak bir başka tatmin sağlar.

Bunu hatırlaması özellikle de çok uzun süredir evliyseniz zor olabilir ancak seksin iki yönlü bir cadde olduğunu unutmayın. Onunla yatmak istemeniz de onu sevindirecektir ve bu nedenle ilişkiyi siz başlatırsanız, bu durum onu çekici bulduğunuz anlamına geldiğinden o kadar çok ilişki yaşamak istemeyebilir.

Düşük libidosu olan taraf genelde karşısındaki kişinin onu fiziksel olarak çekici bulmasını kendine hak görür. Ancak kocanızın da fiziksel olarak onunla ilgilendiğinizi hissedebilmesi gerekir.

Ayrıca sizinle her fırsatta ilişki yaşamak sitemesi sizin de özgüveninizi arttırabilir. Kendinize daha fazla güvenirseniz, yatak odasında da daha güvenli hissedeceksiniz ve daha fazla cinsellik isteyeceksiniz.

Erkeklerde aşırı seks yapma istegi
Çiftler arasındaki cinsel ilişki sayısı ve yaşanan seksin zevk açısından tatminkar olup olmaması çiftleri birbirine daha fazla yakınlaştırabilir. Duygusal olarak yakınlaşan çiftlerin orgazm yaşama ihtimalleri çok daha fazla olacaktır.

Cinsel İlişki Sayısı ve Kalitesi İkinizi Yakınlaştırabilir

Kocanızın sizi her gördüğünde ilişki yaşamak istemesinden endişe etmemeniz gerekmesinin bir diğer sebebi ise cinselliğin ikiniz arasındaki bağı korumanın çok iyi bir yolu olmasıdır. Hatta cinsel ilişki yakınlaşmak ve ilişkiyi güçlendirmek için çok iyi bir yoldur.

Bunun böyle olmasının ve sadece ikiniz arasındaki özel bir iş olmamasının sebebi, kocanızın cinsel isteğinin karşılanmasını sağlayan tek kişinin siz olmasından dolayı ilişkinize güven unsuru getirebilmesidir.

Ek olarak birisi ile ilişki yaşamak çıplak olduğunuzdan veya cinsel isteğinizin sınırlarını keşfettiğinizden dolayı size çok savunmasız hissettirebilir. Yargılanmadan kendiniz olabileceğiniz için ilişkinizde büyük bir güç kazanabilirsiniz.

Kocanızla her cinsel ilişkinizde bunu onun ne istediğini keşfetmek ve ona kendi isteklerinizi göstermek için bir fırsat olarak görün. Böylece cinsel hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Kafa Rahatlığı Verir

Uygulama düzeyinde, kocanızın sizi her gördüğünde cinsel ilişki yaşamak istemesi size kafa rahatlığı da verebilir. Eğer sizinle bu kadar ilişki yaşıyorsa, ihtiyacı karşılanıyordur ve başka kadınlarla ilişki yaşamaya çalışmaz. Tüm ihtiyacını evde gideren bir erkek dışarıda her hangi bir arayışa girmez. Kabaca evinin erkeği olur.

Bunun sonucunda güveniniz artar ve cinsel hayatınız daha iyiye gidebilir. Kocanızın sadece sizinle ilişki yaşaması insana güç verir. Onun cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilen tek kişi olarak bunu avantajınıza kullanabilirsiniz ve kendinizle barışabilir, ilişkinizi iyileştirebilirsiniz.

Erkeklerde aşırı libido
Çiftler arasında yaşanan ten uyumu iki kişi arasında yaşanacak sağlıklı bir ilişkinin en temel taşıdır. Çiftler arasındaki tutku için ten uyumu önemli.

Ten Uyumu İlişkinin Temel Taşlarındandır

Birisiyle cinsel düzeyde yakınlaşmak, ten uyumunun oluşması ilişkinin temel taşlarındandır çünkü arzu ve fiziksel yakınlık ihtiyacı tutkuyu arttırır. Tutku sağlıklı bir ilişki için önemlidir ve destek ve saygı konusunda ilişkinin diğer bölümlerinin sağlamlaşmasını sağlar.

Ayrıca tutku romantik ilişkiyi platonik ilişkiden ayırmaya yardımcı olduğu için romantik ilişkiler için temeldir. Cinsel yakınlık olmaksızın evliliğiniz arkadaşlık veya uzun vadeli yoldaşlıktan farklı olmazdı.

Bu tip ilişkilerde mutlu olmak mümkün ancak yaşam boyu süren evlilikler için partnerlerin birbirlerini fiziksel olarak da arzu etmeleri gerekir.

Bunu anlayarak kocanızın cinsel isteğini de anlayabilirsiniz. Sizinle ilişki yaşamak sadece tatmin için değildir. Bu onun size yaklaşma ve ilişkinizi güçlendirme yoludur.

Onu Benimseyin

Eğer kocanızın/partnerinizin çok tutkulu bir doğası varsa bu çok seks istemesine sebep olabilir ve yapılabilecek en iyi şey bunu kabullenebilmektir. Partneriniz olarak hayatınızda yer alacak ve bu nedenle onun sizden daha fazla isteği olduğunu kabullenip hayatınıza devam etmeniz gerekiyor.

Bunu yaptığınızda, cinsellikten daha fazla keyif, zevk alacaksınız ve daha sık bu modda olacaksınız. Onun daha yüksek libidosunu kabullendiğinizde, kendinizi bu akışa bırakmak daha kolay olacak.

Bununla birlikte ona nelerden hoşlandığınızdan bahsetmek ve isteklerinize dair açık iletişim kurmak da önemli. Erkekler genelde daha düz insanlardır ve bu nedenle sözlü olarak isteklerinizi söylemeniz konusunda daha açık olacaklardır. Her zaman söyledigimiz gibi yatak odasında açık iletişimden yana  olun tüm istek ve arzularınızı anlatın,varsa fantezilerinizi birlikte yaşamaya çalışın. Şayet yüz yüze konuşmakta anlatmakta zorlanıyorsanız   yazın veya  telefon sohbetlerinizde bunları konuşun.

Seks konusundaki açık iletişiminiz ile cinsel hayatınız daha zevkli bir hal alacaktır. Aksi halde pek çok şeyi sadece hayal ederek tatmin olmak durumunda kalacaksınız. Beyinsel tatmin için fiziksel tatmin de gerekiyor. Önce kendinizi seven ve tanıyın. Seks sizin fiziken ve ruhen bir ihtiyacınız. Gerekirse telefon seksi ile bu  isteğinizi tatmin edebilirsiniz. Dünyada milyarlarca insan bu yüzden porno film izliyor. Cinsel tatmin sağlıklı birey için önemlidir.

Tüm çiftler daha fazla açık iletişim kurduklarında, konuştuklarında çok daha iyi bir ikili ilişkiye kavuşabilirler. Anlatmak kadar anlaşılmakta önemlidir. Bu sebeple aynı zamanda iyi bir dinleyici olmalısınız.

Tüm dertlerinizi anlatmak rahatlamak yeni dostlar ile tanışmak yeni arkadaşlıklar kurmak için sizde hemen MobilDost büyük sohbet kulübüne üye olun. Ücretsiz üye olmak için buradan giriş yapabilirsiniz. Seni bekliyoruz…Arasana

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …

partnerine karşı ilgisini kaybeden kişiler

Partnerine Karşı İlgisi Azalan Kişiler

Sevgilisine İlgisi Azalanlar Partnerine karşı ilgisi azalan kişiler. Bu yazımız daha çok sizin için MobilDost …