Perşembe , 20 Haziran 2024
swinger eş değiştirme nedir
Swinger açık bir aldatma

Swinger (Partner Değiştirme)

Swinger = Eş Değiştirme

Swinger(partner değiştirme);kesinlikle alışılmadık bir cinsellik kültürü olarak tanımlayabileceğimiz swinger, bazı ülkelerde azımsanmayacak kadar geniş yer buluyor cinsel hayat içinde kendisine. Peki bu kadar tartışma yaratan bu swinger nedir?

Swinger kelimesinin anlamdı nedir? Swing fiilinin birinci anlamı Oxford ve diğer İngilizce sözlüklere göre “sallanmak” anlamına geliyor. Swinger da “sallanan kişi” anlamına geliyor. Ancak günümüzde internette bu kadar aranmasının nedeni bu anlamı değil.
İngilizce argoda Swinger rastgele cinsel ilişkiye giren ya da  cinsel ilişkiye girmek için başkalarıyla eş değiştiren kişilere deniyor. Swinger kelimesi bu nedenle porno sitelerde de geçen bir tabirdir. Ülkemizde de teknolojinin ve sosyal medya kullanımın artması ile birlikte günlük hayatımızın içine giren bu kavram, bazı çiftler tarafından tercih edilen bir cinsel fantezi olarak değerlendirilebilir. Çiftler arasındaki cinsel yolla aldatmanın son derec açık ve aleni bir halidir. Bizde bu yazımızda siz değerli MobilDost okuyucularına swinger konusunda bilgi vermeye çalışıyor olucaz.

swinger partner degişimi
Swinger Türkçe anlamı eş değiştirme olan bu cinsel kavram sadece google’daki aramalarda aylık 4500 kez aranıyor. Bu arama sayısı bile swinger yapmaya çiftlerin talebinin ne kadar fazla olduğunun göstergesi olabilir mi?

SWİNGER – EŞ DEĞİŞTİRME

Swinger kelimesinin Türkçe karşılı olarak “eş değiştirme” kullanılıyor. Yine Google’ın verilerine göre “eş değiştirme” kelimesi Türkiye’de ayda ortalama 4500 kere aranıyor. İnstagram ve Facebook aramaları bu veriye dahil degildir.Ülkemiz için oldukça yüksek bir arama sayısı buda swinger için toplumda ne kadar talep oldugunun bir nevi göstergesi olabilir.

Teknolojik milat olarak kabul edilen geniş bant internetten sonra her şey olağanüstü bir hızla değişti. Akıllı telefonların da hayatımıza girmesiyle tüm dünya avucumuzun içine sığdı, gizli saklı yapılan her şey gözler önüne serildi ve hatta bazı olayları anında canlı yayınlarda izlemeye başladık. Bunlardan biri de İngilizcesi “swinging” olan, yapan kişilere de “swinger” adı verilen “eş değiştirme”…Bazılarının cinsel fantezi olarak denediği, bazılarının da yaşam tarzı olarak gördüğü eş değiştirmeyi benimseyen kişilerin sayısı dünya genelinde giderek artıyor. Hatta dünyada swinger partileri yapmak için kurulmuş ajanslar, şirketler ve web siteleri bile var. Gazetelere yansıyan adli olaylardan ülkemizdeki eş değiştirme vakalarının da az olmadığını öğreniyoruz.

swinger
Swinger eş değiştirme çiftler arasındaki cinsel hazzı arttırmak için kullanılan kişinin duygusal olarak tek eşli ancak cinsel olarak çok eşli bir hayat yaşamasıdır.

EŞ DEĞİŞTİRME NEDİR?

Eş değiştirme, çiftlerin başka çiftlerle ya da tek tek kişilerle anlaşmalı olarak eşlerini değiştirerek cinsel ilişkiye girmesi anlamına geliyor. Bu kişiler genellikle belirli gruplar oluşturarak, kulüpler kurarak kendilerinin belirledikleri belirli kurallar dâhilinde birbirlerinin eşleriyle seks yapıyorlar. Tutku ve şehveti arttırmanın üç değişmez kuralı var; (1) gizem, (2) ulaşılamazlık ve (3) yasaklar… Tutkulu bir eylem olan eş değiştirme, heyecan, macera ve farklılık arayışı, merak, cinsellikte doyuma ulaşamama, cinsel fanteziler, gizli eşcinsellik, seks bağımlılığı ve başka psikolojik nedenlerle yaşanıyor.

swinger duygusal olarak tek eşli cinsel olarak çok eşli olmaktır
Swinger için bir nevi çiftler arasında anlaşmalı aldatma diyebiliriz. Gizli saklı yapılan bir cinsellik yerine tarafların bilgisi ve onayı ile yapılan bir cinsel birleşme bir nevi cinsel tercih

ANLAŞMALI ALDATMA DİYEBİLİRİZ

Sadakat bağlamında bakıldığında eş değiştirme, anlaşmalı aldatma olarak ifade edilebilir. Eşler kendi ilişkilerine devam ederken cinsel yaşamlarına başkalarını dâhil etmek konusunda anlaşıyorlar. Cinsel ihtiyaçların karşılanması için tek bir partnerin yeterli olmadığına inanıyorlar. Bu durumdan memnun olarak eşlerini başkalarıyla paylaşıyorlar. Ancak cinsellik dışında duygusal bir paylaşımda bulunmuyorlar ve bu konuyu günlük hayatlarına dâhil etmiyorlar. Aşk ve cinselliği birbirinden ayrı yaşıyorlar.

Cinsellik konusunda sınırları kaldırıyorlar. Bu kişiler, aldatmayı gizli yapılan bir eylem olarak gördüklerinden, eş değiştirmeyi aldatma olarak değil, cinsel bir tercih olarak görüyorlar. Hatta eş değiştirmenin aldatmayı önlediğini, ilişkilerini duygusal ve cinsel olarak zenginleştirdiğini düşünüyorlar. Duygusal ilişkilerini kendi eşleriyle sürdürdükleri ve diğer kişilerle yalnızca cinsel ilişkide bulundukları için eş değiştirme onlar açısından çok eşlilik anlamı da taşımıyor. Duygusal olarak tek eşli iken cinsel olarak çok eşli olarak hayatlarını yaşıyorlar. İlişkilerde Aldatma başlıklı yazımızı buradan hemen okuyabilirsiniz.

CİNSEL SAPMA

Toplumsal ve ahlaki değerler açısından tabuların yıkılması olarak kabul edilen eş değiştirme, psikolojik açıdan da “normal” cinsel davranıştan sapma olarak değerlendiriliyor. İki ucu kesin kılıç olan eş değiştirme, gizli olarak yaşanan aldatmadan daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Madde bağımlılarında görülen tatminsizlik duygusu gibi, eş değiştirenlerde de sonu gelmez bir cinsel tatminsizlik ortaya çıkarabiliyor. Aslında ortadan kalkmış gibi görünen utanç ve suçluluk duygularının zaman içinde su yüzüne çıkması ve bu tür kişilerde aidiyet duygusunun olmaması psikolojik sorunlara temel oluşturarak ruh sağlığı açısından ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riski çok daha fazla artıyor. Diğer yandan da araştırmalar, eş değiştirmeye cinsel eğilimi olan kişilerin ilişkilerinin hüsranla bittiğini, evliliklerin boşanma ile sonuçlandığını gösteriyor. Cinsel hayatınız ve tercihleriniz sonuç olarak sizin özel hayatınız ve neyi nasıl yaşamak isterseniz yaşayabilirsiniz. Sizin tercihiniz sizin hayatınız olacaktır…

AŞKIN ADRESİ MOBİLDOST

Binlerce MobilDost üyesi kadın üyemiz ile tanışmak yeni ilişkiler kurmak istiyorsanız hemen buradan MobilDost’a giriş yapabilirsiniz. Birbirinden güzel tüm şehirlerden binlerce üyemiz içinde size uygun bir üyemiz mutlaka vardır. Yeni dostluklara merhaba demek için hemen sadece telefon numaranız ile ücretsiz üye olup, sımsıcak sohbetlere başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!…   

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …