Perşembe , 20 Haziran 2024
Tantrik seks
Tantra masajı zevkin dorukları

Tantrik Seks

Tantra Masajı Nedir?

Tantrik seks; Seks sadece iki kişinin birleşmesi mi yoksa çok daha fazlası mı? Bu yazımızda siz değerli MobilDost okuyucularına özel internette her dönem aranan Tantrik seks nedir? Tantra masajı nedir? Tantra masajı nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını veriyor olucaz. Hazırsanız başlayalım !…

Seks sadece iki kişinin birleşmesi mi yoksa çok daha fazlası mıdır? Birçok insan için hayatın  temel dürtülerinden biri olarak görülen seksin Hint kültüründe yeri çok farklıdır.Tantrik seksle tanışarak bu kültüre adım atmaya ve sekse başka bir açıdan bakmaya ne dersiniz? Bu yazımızdan sonra sekse bakışınız ve seksi uygulama şekliniz değişebilir.

Tantra masajı

Tantra ne demek?

Öncelikle Tantra ne demek? Tantra, birçoğumuz tarafından Buddha’nın sözleri olarak bilinse de aslında kelime olarak, dokuma tezgahına gerilen iplikler demek. Yani aslında Tantra kelimesiyle anlatılmak istenen tüm evrenin görünmez bağlarla birbirine bağlı olduğu. Tantra denince ilk akla gelen genelde seks oluyor. Fakat Tantra’nın astrolojiden yogaya kadar her şeyle ilgili ve ilişkisi var.

Tantra ve seks
Tantra’da seks, cinsel bir birleşme değil ruhsal bir yolculuk olarak görülür. Cinsel dürtülerden öteye geçerek bilincin en üst seviyelerine ulaşmak da diyebiliriz. Buna Sanskritçe’de samadhi (yüksek bilinç) denir. Çünkü Tantriklere göre cinsel güç aslında evrenin temel gücüdür. Tantrik sekste bildiğimiz fiziksel cinsel birleşme şekilleri de kullanılabilir. Fakat ustalaştıkça tamamen sembolik meditatif tekniklere de kaymak mümkün. Oldukça karşılık görünüyor degil mi? Bizim günlük seks anlayışımızdan ve yapışımızdan son derece farklı bizde her şey oldu bittiye getirilirken orada seks bir sanatmış gibi sanatçı hassasiyetinde işleniyor. Bu yazımızdan sonra erkeklerin zevk noktaları başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Tantra’da kadın
Tantra’ya göre her kadın bir tanrıçadır (Şakti). Fakat bu tanrıça uykuda olabilir. Bir erkek kadına baktığında sadece o kadını değil, içindeki tanrıçayı görebilmeli, ama bunun için kadının kendi tanrıçalığının farkında olması gerekir. Halbuki günümüzde kadınlar olarak erkeklerle eşit olmayı o kadar önemsiyoruz ki bunun yolunun erkek gibi giyinip, davranmaktan geçtiğini sanıyoruz. Erkek gibi sert olmaya çalıştıkça kadınlığı unutuyor, içimizdeki tanrıçayı uyumaya zorluyor, derinlere gömüyoruz . Vücudumuz da, zihnimizdeki bu değişimi izliyor, kadın vücudunun alametifarikası kıvrımların yerini dümdüz vücutlar alıyor. Tantraya göre ise kadının erkekle eşit hissetmesi için güçlü olması gerekmiyor. Zaten kadın ve erkek tıpkı Yin ile Yang gibi, Ha ile Tha (güneş ve ay) gibi birbirinin tamamlayıcısı. Yani aslında kadına düşen sadece dişilikten keyif zevk almasını bilmek.

Tantra ve orgazm
Tantrik sekse göre boşalma ve orgazm farklı kavramlar. Tantrik seks çoklu orgazmı hedefler. Hem de sırf kadınlar için değil erkekler için de… Tantrik sekste boşalarak enerjiyi dışarı bırakmak yerine, o enerjinin iki vücut arasında saatlerce gezerek dönüşüm geçirmesi ve böylece hazların en büyüğünün yaşanması amaçlanır. Çoklu orgazm veya uzun süren orgazmın amaçlanmasının nedeni, orgazm anında her şeyin anlamını yitirmesidir. Zaman, mekan gibi kavramlar orgazm anında yok olur. Ve insan bu hiçlik anında ‘samadhi’ye yani yüksek bilince yaklaşır. Meditasyon sırasında amaçlanan da yine bu yüksek bilince ulaşmak. Yani tantrik seks, spiritüel yolculuk için önemli bir basamak.

Tantra masajı

Tantra Masajı Nedir?

Tantra için beden çok önemli, çünkü ruhun yuvası ve enerjinin kaynağı. Bu nedenle de masaj yoluyla vücudun her noktasının uyandırılmasına büyük önem veriliyor. Masaj sırasında rahatlamak asıl amaç olduğundan ortamın ambiyansı çok önemli. Çalan müzikten yakılacak mumlarla yaratılacak loş ortama ve afrodizyak etkisi yaratacak kokulara kadar her detay titizlikle planlanmalı. Tantra masajında masaj yapılan kişi edilgen olmalı ve kendini masaj yapan kişiye bırakmalıdır. Masaj yapan taraf ise hazzı artırmak için elleri dışında kuş tüyü, ipek kumaşlar gibi objeler de kullanabilir. Elbette masaj yağı mutlaka olmalı. Tantra masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik cinsel organlara da masaj yapılması ve masajın sonucunda masaj yapılanın orgazma ulaştırılması. Tüm erkeklerin masajdan mutlu son beklentisi…

Tantra masajının erkekler için mutlu sonu

Tantra Masajı Nasıl Yapılır?

Peki, Tantra masajı nasıl yapılır? Business Insider Dergisi bu konuda şu bilgileri paylaşıyor:

Tantrik masaj tüm vücudunuzu içeren bir masaj tekniğidir. Amaç, cinsel enerjinizi uyandırmak, siz ve partneriniz arasındaki yakınlığı derinleştirmek ve cinsel zevk ve beden farkındalığınızı arttırmaktır.  Fullerton California Eyalet Üniversitesi’nde seks ve ilişki profesörlerine göre , “Tantrik masaj, erojen bölgelere odaklanırken rahatlamayı, uyarılmayı ve iki kişi arasında bağlantı kurmayı amaçlayan erotik bir masajdır” diyorlar. Diğer masaj yöntemlerinin çoğundan farklı olarak, tantrik masaj, farkındalık , göz teması ve nefes alma teknikleri gibi ruhsal unsurları içerir Tantrik masaj, erojen bölgelerinizi ve cinsel organlarınızı içerir, ancak amaç orgazm olmak değildir. Masaj sırasında orgazm olmak mümkündür, ancak odak noktası partnerinizden zevk almak ve zevk vermektir.

  • Loş ışıklar ve rahatlatıcı müzik eşliğinde rahat bir alan oluşturun.
  • Partneriniz kıyafetlerini çıkarmalı ve siz de kendi kıyafetlerinizi çıkarıp çıkarmamaya karar verebilirsiniz.
  • Sabit göz teması kurarken, birlikte beş senkronize derin nefes alın.
  • Hindistan cevizi yağı gibi doğal bir masaj yağı alın ve ısınana kadar ellerinize sürün.
  • Partneriniz yüzüstü yatarken, boyun, kulaklar ve sırt dahil olmak üzere vücudunun üst bölgelerine masaj yapmaya başlayın.
  • Partnerinizin sırt üstü dönmesini ve göğüs, karın, kollar ve bacaklar dahil tüm vücuda masaj yapmasını sağlayın.
  • Ardından, partnerinizin iç uyluklarına masaj yapmaya başlayın, kasık bölgesine gidin.
  • Partnerinizin göğüsler, vulva, popo, perine, testisler ve penis gibi tüm erojen bölgelerinde gezinin.
  • Partnerinizle neyin iyi hissettirdiği hakkında iletişim kurun. Uzmanlar, “Eşiniz için tahrik edici hissettiren belirli bir alan varsa, erotizmi artırmak için masajınızı oraya odaklayın” diyor.
  • Partneriniz orgazm olursa birkaç dakika masaj yapmaya devam edin. Partneriniz orgazm olamıyorsa, cinsel enerjisini rahatlayana kadar yavaşça sakinleştirmesine yardımcı olun.

Sizin ve partnerinizin tercihine bağlı olarak tüm süreç bir saatten fazla sürebilir. Uzmanlar, “Sabırlı ve iletişimsel olun. Bu, yavaş bir tempoda ve dikkatli bir aktivite olması anlamına gelir, bu bir ‘hız yarışı’ değildir,” diyor. Her zaman söylediğimiz gibi nasıl ki ön sevişmeyi uzun tutun diyorsak burada da yavaş ve ritmik olmakta fayda var, acele etmeyin zaman sizin.

Tantra seksinin ve masajının erkeklerde bagımlılık yaratması


Lingam Masajı Nedir?

Sanskritçe’de erkek cinsel organına lingam deniyor. Bir diğer anlamı ise ateş çubuğu. Lingam masajı tantra masajının bir parçası olabileceği gibi bağımsız olarak da uygulanabiliyor. Lingam masajı yaparak partnerinize unutulmaz bir orgazm hediye edebilirsiniz. Masajın nasıl yapılacağına dair fotoğraf ve videoları internette bulabilirsiniz. Dikkat edin bağımlılık yapmasın. Bir başka bağımlılık yapacak olan MobilDort gerçek arkadaşlık sitesine hemen buradan giriş yapabilir ve binlerce kadın üyemiz ile hemen tanışabilir ve sımsıcak heyecanlı sohbetler edebilirsiniz.

Tantrik seks için küçük nefes denemeleri

•    Öpüşürken partnerinizle nefes alışverişi yapın. Siz nefesinizi onun içine verin, onun nefesinin de içinize dolmasına izin verin. Bu enerji paylaşımı sizi tek vücut gibi hissettirecek.
•    Seks sırasında kesinlikle nefesinizi tutmayın, tam tersine daha çok nefes alın. Nefesinizi tutmak kan basıncınızı düşürür, bu da organlara daha az kan gitmesine neden olur. Bunun sonucunda da gereksiz yorulur ve orgazmdan uzaklaşırsınız.
•    Partnerinize diyaframdan nefes almayı öğretin. Göğüs nefesi yerine diyafram nefesi almanın en kolay yolu; nefes alırken karnınızı şişirmek, verirken ise içeri çekmek. Diyafram nefesine alışan erkeğin performansı mutlaka artacak ve seksin süresi uzayacak. Kan basıncını ne kadar artırabilirseniz seksin süreside kalitesi de o kadar artacaktır.

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …