Perşembe , 20 Haziran 2024
tek taraflı ilişki
Tek taraflı ilişkinin en temel belirtileri

Tek Taraflı İlişkinin 20 Belirtisi

Tek Taraflı İlişkinin 20 Ön İşareti

Tek taraflı ilişkinin 20 belirtisi, aslında bundan çok daha fazla işaret vardır. Ancak biz en belirgin işaretleri yazımızda aktardık. Herkes hayatında sevgi dolu, güvenli bir ilişki istiyor ancak bazen hayallerimizdeki ilişki olduğunu düşündüğümüz bir ilişkinin tek taraflı olduğu ortaya çıkıyor. Tek taraflı ilişki, çiftlerden bir tanesinin ilişkideki tüm sorumluluğu alması, yani onu sürdürmenin ve ilerletmenin onun omuzlarındaki bir yük haline gelmesi demektir. Belki de en büyük problem, her kişinin  kendi hayal dünyasında bir ilişki hayal ediyor olması ve bu hayal peşinde kendisini ve ilişkisini zorlaması olabilir mi? Hayallerden çıkıp ikili ilişki özelinde biraz gerçeklere yakınlaşıp anı akışında yaşamak daha keyifli olabilir mi? Bu pandemi süreci tüm insanlara gösterdi ki hayat bir kez ve her an son bulabilir.    

Bu tip tek taraflı ilişkilerin en korkutucu yanı, böyle bir ilişkide olduğunuzun farkında bile olmayabilecek olmanızdır. MobilDost olarak siz değerli okuyucularımız için bir ilişki uzmanından destek alarak tek taraflı ilişki içerisinde olup olmadığınızı gösterecek 20 işareti bir araya getirdik. Bu işaretlerin umarım hiçbirisi ilişkinizde bulunmuyordur.

Siz Plan Yapmazsanız, Hiç Bir Şey Olmuyor

Tek taraflı bir ilişkide olduğunuzu gösteren en görünür işaretlerden bir tanesi, birbirinizi görmek için daima sizin plan yapmanızdır. Eğer organizasyon yapmayı bırakırsanız, birbirinizi gerçekten göreceğinizi düşünüyor musunuz? Eğer cevap hayırsa, muhtemelen tek taraflı bir ilişkidesiniz.

Partnerinizle birlikte yaşıyorsanız birbirinizi görmek için plan elbette gerekmez ancak akşam dışarı çıkılacağı zaman, evde işler yapılacağı zaman veya kaliteli vakit geçirmek istediğiniz zaman organizasyonu hep siz yaparsınız.

İlk mesajı hep siz atarsınız ondan cevap gelmesi saatler sürebilir. Bazen cevap bile vermeyebilir hep bir bahanesi vardır. Bunlar sizin için önemli işaretler.

Hep İlk Mesajı Siz Atarsınız

Günaydın mesajını daima siz gönderirsiniz veya gününün nasıl geçtiğini öğrenmek için hep siz ararsınız. Eğer iletişimin sürmesi için çabayı hep siz gösteriyorsanız ve partnerinizin sizinle ilk olarak hiç iletişime geçmediğini görüyorsanız, bu iyi bir işaret değildir.

Sizi Görebileceği Yerde Arkadaşlarını Görmeye Karar Veriyor

Elbette insanların partnerleri kadar arkadaşlarını da görmeleri gerekiyor ve partnerinizin arkadaşları ile vakit geçirmesi tamamen normal ve hatta bu sadık bir arkadaş olduklarını gösteren bir işarettir. Ancak sağlıklı bir ilişkide insanlar belli zamanlarda arkadaşlarını görmek için plan yaparlar ve arkadaşlarını görmediklerinde sevgililerine vakit ayırmak isterler.

Eğer tek taraflı bir ilişkideyseniz, partnerinizin sizin yerinize yalnız veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek istediğini fark edebilirsiniz veya sizi atlatıp en yakın arkadaşı ile vakit geçirmeye çalışabilir. Bir seçenek değil bir öncelik olmanız gerekiyor.

İlişkide Güvende Hissetmiyorsunuzdur

Sağlıklı bir ilişkide partnerinizin yanındayken olduğunuz gibi olabilmelisiniz ve ona açılabilmelisiniz. Tek taraflı ilişkide ise bu güven yoktur. Bu nedenle kendinizi tam olarak ifade edemezsiniz. Bunun yerine onu hep ilgili tutmaya çalışırsınız ve bu nedenle görünümünüz, kıyafetleriniz, söyledikleriniz ve davranışlarınız konusunda hep dikkatli olursunuz.

Tek taraflı bir ilişkide duygusal ve finansal yükler bir kişi üzerinde olur. Yani tamamen duygusal…Partnerinizin sizi her manada sömürmediğinden emin olun kullanılıyor olabilirsiniz.

Faturaları Hep Siz Ödersiniz

Her bir ilişkide finansal durum ve kimin neyi ödediği farklıdır. Ancak sağlıklı bir ilişkide tek bir kişinin tüm fatura ve finans işlerini halletmesi beklenmez. Eğer akşam yemekleri, hediyeler ve hatta ev faturaları için her şeyi siz ödüyorsanız, partnerinizin tüm masrafların karşılanmasını beklediği tek taraflı bir ilişkide olabilirsiniz.

Memnun Etmek İçin Kendinizden Ödün Verirsiniz

Sevgi dolu bir ilişkide herkes diğerini memnun ve mutlu etmek ister, ihtiyaçlarını, istek ve arzularını dinler. İlişkinizde ihtiyaçlarınız siz onunkileri karşılamaya çalıştığınız kadar partneriniz tarafından karşılanıyor mu? Eğer cevabınız hayırsa, tek taraflı bir ilişkide olabilirsiniz. Partnerinizin ihtiyaçlarını sürekli karşılamaya çalışıyorsanız ancak o sizinkileri karşılamıyorsa bu adil bir ilişki değildir.

Tek taraflı ilişkinin kaderinde vardır etrafındaki diğer kişiler sizden daha fazla mutlu eder onu. Bu durumda daha fazla zaman kaybetmeyin kendinize bir iyilik yapın ve hızla uzaklaşın bu ilişkiden.

Diğer İnsanlar Onu Sizden Daha Mutlu Eder

Tek taraflı ilişkide ne kadar emek verirseniz verin partnerinizi daha mutlu edecek başka birisi ortaya çıkar. Bu aile ve arkadaşları da olabilir, iş arkadaşları da olabilir, yeni birisi de olabilir. Bu kim olursa olsun, birisi partnerinizi sizden daha mutlu ediyorsa, bu kırmızı bayrak demektir.

Mutlu bir ilişki nasıl kurulur başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Size Karşı Açık Değildir

Partnerinize dair temel şeyler dışında neler biliyorsunuz? Çocukluğunu veya geleceğe dair umut ve hayallerini hiç konuştunuz mu? Eğer partnerinizi sadece yüzeysel olarak tanıyorsanız, size daha fazlasını söylemek istemediği içindir. Kendinizi daha fazla bilgi için uğraşırken ancak dikkate alınmazken bulursunuz.

Sağlıklı bir ilişkide yalnız kalmazsınız ancak tek taraflı bir ilişkide maalesef yalnız kalabilirsiniz. Siz iki olduğunuzu düşünürken gerçekte bir olabilirsiniz.

Yalnız Hissedersiniz

Bir sebepten, insanlar ilişkideyseniz yalnız olamayacağınıza inanırlar. Eğer tek taraflı bir ilişkideyseniz, bunun doğru olmadığını biliyorsunuz. Partnerinizi ne kadar sevseniz ve işleri yoluna koymak için çaba gösterseniz de, yalnız ve istenmeyen şekilde mi hissediyorsunuz? Bunun sebebi muhtemelen emeklerinizin ve hislerinizin karşılık bulmadığı adil olmayan bir ilişki içerisinde olmanız ve daha fazla derinlik ve sadakat aramanızdır.

Gelecek Hakkında Konuşmak İstemez

Tek taraflı bir ilişkideyseniz, partneriniz devamlı gelecek hakkında konuşmaktan kaçınacaktır. Geleceğinizden veya gelecek bir kaç yıldaki hayal ve umutlarınızdan bahsedebilirsiniz ancak onunla birlikte olan geleceğinizden bahsettiğinizde pek istekli olmayabilir veya konuyu değiştirmek bile isteyebilir. Bu konuda konuşmak istemezler çünkü sizinle bir gelecek görmezler veya sizin kadar hevesli değillerdir.

Tek taraflı ilişkide cinselliği hep siz başlatırsınız ancak bu cinsellik devam etmeyebilir veya sizi yeterince tatmin etmeyebilir. Seksin sonunda da sırtını dönüp horul horul uyuyabilir.

Cinselliği Siz Başlatırsınız

Cinsel hayata bakmak her zaman faydalıdır, çünkü ne tür bir ilişki içerisinde olduğunuza dair sandığınızdan daha çok şey söyler. Düşünmeniz gereken ilk şey, cinselliği daima sizin başlatıp başlatmadığınızdır. İkinci olarak, cinsellik sırasında partnerinizin bencil olması veya sizi memnun etmek için çaba göstermemesidir. İlişkiden sonra yakınlaşıyor musunuz yoksa durumu sona erdirip ayrılıyor mu? Eğer tek taraflı bir ilişkideyseniz, partneriniz bencil bir aşık olur ve yakınlığı başlatan daima siz olursunuz ve sonrasında da kucaklaşmak, sarılmak istemez.

Birlikte Dışarı Çıkmazsınız

Tek taraflı bir ilişki içerisinde olduğunuzun en büyük işaretlerinden birisi partnerinizin sizinle görülmek istememesi veya sizinle birlikte başka insanlarla vakit geçirmemesidir. Tek taraflı ilişki genelde gizli bir ilişki gibidir ve partnerinizin çift olduğunuzu dünyaya duyurmamak için çaba gösterdiğini fark edersiniz.

Baş Belası Gibi Hissedersiniz

Partnerinizin sinirlerini bozduğunuzu veya bir ağırlık olduğunuzu mu hissediyorsunuz? Bu ilişkide sağlıklı bir his değildir. Moraliniz düzelmeli, desteklenmiş ve sevilmiş hissetmelisiniz ve varlığınız rahatsızlık vermemeli. Partnerinizi kızdırmak korkunç bir histir ve bunun sebebi sizseniz tek taraflı bir ilişki içerisinde olabilirsiniz.

Sizi Sık Sık İptal Eder

Eğer sizinle olan planlarını düzenli olarak başkaları ile vakit geçirmek veya yalnız vakit geçirmek için iptal ediyorsa, bu iyi bir işaret değildir. Partneriniz sizinle geçireceği vakitleri pas geçiyorsa veya hislerinize aldırmadan son dakika iptalleri yapıyorsa tek taraflı bir ilişki içerisinde olabilirsiniz.

Tek taraflı ilişkide ilişkide olmayan taraf hiçbir şekilde ilişkisi için romantik jest ve davranışlarda bulunmaz. Bu sizi ilişkide çok daha yalnız bir hale sokabilir.

Romantik Jestler Yapmaz

Herkesin aşk dili farklıdır ve bu nedenle partnerinizin size hediye almaması ancak bunun yerine romantik buluşmalar organize etmesi sorun değildir. Ancak sizin için romantik bir şey yaptığı hiç bir an hatırlamıyorsanız, muhtemelen sizinle bir şey yapmak istemiyordur ve bunun yerine sizin ilişkide romantizmi organize etmenizi bekliyordur.

Aldatacağından Korkarsınız

Tek taraflı ilişkiler güvensizdirler ve bu sadece sürekli olarak sınırda hissedip kendiniz olamamanız değil, aynı zamanda onun sadakatsiz olabileceği anlamına da gelir. Sadık bir ilişkide partnerinizin sizi aldatacağına dair endişeniz olmaz ancak tek taraflı bir ilişkide bu çok gerçektir ve devamlı olarak endişe kaynağıdır.

Sürekli Onun İçin Bahaneler Üretirsiniz

Aile ve arkadaşlarınız partnerinizin sizin için iyi olmadığını mı düşünüyorlar? Belki de sizinle son dakikada bir etkinliğe gitmeyi iptal etti? Partnerinizin davranışları nedeniyle sürekli bahane üretmeniz gerekir. Partneriniz sizin aile ve arkadaşlarınızın önünde nasıl göründüğüne dair bir endişe duymaz.

Tek taraflı ilişki sizi hiç olmadığınız birisine dönüştürebilir. bu süreçte fizyolojik ve psikolojik olarak sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Bozula ruh halinizi düzeltmeniz mümkün olmayabilir.

İlişki Sizi Olmadığınız Birisi Haline Getirir

İlişkide güvensiz hissetmeniz ve onu mutlu etmek için çok fazla efor sarfetmenizden dolayı yakın zamanda kendiniz olmadığını fark edebilirsiniz. Eğer ilişkiyi hayatta tutmak için konsantre oluyorsanız, kimliğinizi kaybedersiniz ve olmadığınız bir insan haline gelirsiniz.

Sosyal Medyada Çift Olarak Görünmez

Eğer sevgiliniz sosyal medyada aktifse ancak sizden hiç bahsetmiyor, birlikte olduğunuzu göstermiyorsa, bu bir endişe sebebidir. Eğer ikinizin birlikte fotoğrafını paylaşırsanız ancak o istemezse, bunun sebebi ilişkinizin karşılıklı olmaması olabilir.

Arayı Düzeltip Özür Dileyenin Hep Sizin Olmanız Gerekmesi

Tek taraflı bir ilişkideyseniz, çoğu çiftten daha fazla tartışıyor olabilirsiniz ve bu tartışmaların büyük kısmı muhtemelen sizin tarafınızdan partnerinizden sevgi ve bağlılık görmediğiniz fikriyle başlatılmıştır. Ancak barışmak için özür dileyen ve tartışmayı sonlandıran çoğu zaman siz olursunuz. Partneriniz sizinle tartışmaya pek dikkat etmez ve özellikle de sizinle barışmak umrunda değilse ilişkiyi taşımanın yükü yine sizin omuzlarınıza biner.

Daha Fazlasını İstersiniz

Tek taraflı bir ilişkide olduğunuzu gösteren en görünür işaretlerden birisi kendinizi daima ilişkiden daha fazla şeyler beklerken bulmaktır. Zihninizin derinlerinde bu kişinin size istediğiniz kadar ilgi göstermediğini ve bu nedenle onunla olamayacağınızı bilirsiniz ve bu nedenle efor göstermemeniz gerektiğinin de farkına varırsınız. Eğer başka çiftlere bakıyor ve kıskançlık hissediyorsanız, muhtemelen ilişkiniz yürümüyordur. Unutmayın ilişki iki kürekli kayık gibidir, iki kürek aynı anda çekilince kayık ilerler küreklerden birisi çekilir ise kayık olduğu yerde döner durur, siz kendi ilişkinizde iki küreğin aynı anda çekilmesine dikkat edin. Hep mutlu olduğunuz mutlu ettiğiniz ilişkileriniz olsun.

MobilDost gerçek arkadaşlık platformu üyesi olup birbirinden güzel kadınlar ile tanışmak için hemen buradan telefon numaran ile kulübe giriş yapabilirsin.

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …