Perşembe , 20 Haziran 2024
Benching ilişki nasıl olur
Yedek sevgili olabilirsiniz

Yeni bir ilişki türü: Benching Nedir?

Benching bir ilişkide olduğunuzu gösteren 15 belirti

Yeni bir ilişki türü: Benching Nedir? Modern kent hayatı ile birlikte karmaşık ve hızlı bir hal alan sosyal-özel hayatımız hızla değişiyor. İlişki kavramında yeni bir terimle daha tanışıyoruz: Benching ilişki. Benching İngilizcede yedek kulübesi demek. Yani sahaya çıkan ilk 5 veya ilk 11’e giremeyen yedek oyuncuların oturup sıranın kendilerine gelmesini bekledikleri Türkçe adıyla yedek kulübesi demek. Biraz bencillik katıyoruz işin içine birazda kurban rolü. Yedek kulübesinde olma durumu da diyebiliriz. Bir var bir yok durumu. Peki benching nedir? Benching ilişkide olduğunuzu gösteren 15 işaret nelerdir…MobilDost olarak bu yazımızda  size var olan ilişkinizde yedek misiniz yoksa asıl mı onun ip uçlarını vermeye çalışıyor olucaz.

Modern flört terimlerine tam hakim olduğunuzu düşünmeye başladığınızda, bir yenisi ortaya çıkıyor. İşte “benching ilişki”. İfadenin nereden geldiğini merak edecek olursanız: Sportif anlamda “birini yedek kulübesine koymak” yani oyun için yeteri kadar iyi olmadığı anlamına gelir. Bu yüzden iyi oyuncular tükenene kadar yedek kulübesi banklarında beklemeye mahkum olursunuz. Burada yedek oyuncu siz, oyun da ilişkiniz, flörtünüz oluyor. Peki birinin benching flörtü olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz? Benching ilişki nedir? Benching ilişkide olduğunuz gösteren 15 işaret nelerdir? Gelin bu işaretlere birlikte bakalım.

Benching ilişki belirtileri nelerdir
Benching İngilizcede yedek kulübesi demektir. Asıl oyuncu olmayan sporcuların oyuna girmek için bekledikleri alana verilen isimdir bizdeki adıyla yedek kulübesi aslında. Sizde bu ilişkideki yedek oyuncu olabilirsiniz.

Benching Nedir?

Sevgili olmayalım ama arkadaş kalmayalım kavramı… Bir anda çıkagelirler ve bir anda ortadan kayboluş. Bir nevi Ghosting diyebilirsiniz ama bu benching. Bir anda çıkagelir ve sizi bir yerlere davet eder. ‘Beni sevmese neden beni davet etti’ diye düşünürsünüz sonra bir anda ortadan kaybolunca da suçu kendinizde ararsınız ama aslında ortada bir suçlu yoktur sadece benching vardır. Yok olduktan sonra bir mesaj atarlar ve tüm süreç tekrardan başlar. İkinci tur için tekrar davetiye alırsınız.

Biraz bencil, biraz manipülatif. Aslında bu duruma siz izin verdiniz. Arkadaş değilsiniz ama sevgilide hiç değilsiniz. Bazen ‘ilişkiden korkuyorum’ gibi sözlerle sizi de oyalamaya çalışırlar. Umut verirler ama sınır belirlenmez… Bu durumda bir yerde yedek kulübesinde sizi bekletiyor olabilir. Bu yazıdan sonra dilerseniz buradan İlişki Türleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Benching ilişki türleri
Benching ilişkide asıl oyuncu her zaman meşguldür. Yedek oyuncu ile görüşmeye konuşmaya hiç vakti yoktur. Ancak o ne zaman isterse o zaman görüşebilirsiniz.

Her Zaman Meşguldür

Herkesin hayatında meşgul olduğu ve zor zamanlar geçirdiği günler olur. Fakat ilişki içinde çok meşgul olan kişi, karşısındakini arka planda bekletmemelidir. Karşıdaki insanın da bir hayatı olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Ya açıkça meşgul olduğunu söyleyebilmeli ya da bazı fedakarlıklarda bulunmalıdır. O kadar meşguldür ki sizin ile telefonda sohbet edecek iki kelime konuşacak kadar vakti hiç yoktur. Ancak o istediği zaman sizi arar ve onun istediği zamanlarda telefonda sohbet edebilir veya mesajlaşabilirsiniz. O müsait olunca dışarıda buluşabilirsiniz.

Garip Saatlerde Mesaj Atar veya Yazar

Gece geç saatlerde mesaj almak belki uyumadan önce düşündüğü son şeyin siz olduğunun tatlı bir göstergesi olabilir. Ancak sadece tuhaf saatlerde iletişim kuruyorsanız, şüphelenmeniz gerekir. Normal saatlerde, hayat akarken değil de sadece yalnız kaldığında veya canı sıkıldığında aklına geldiğinizi gösterir. Ayrıca telefona gelen çağrıları veya mesajları asla sizin yanınızda cevaplamaz ve hep sizden uzakta konuşmak ister. Genel olarak telefonu hep sessizde olur. Tüm telefon konuşmalarını sizden gizli ve uzakta yapmak ister. Gizli gizli mesajlaşır.

Benching ilişkide asıl oyuncu kimdir
Benching ilişkide asıl oyuncu farkında olmayan yedek oyuncuya işine geldiği zamanlarda son derece sıcak işine gelmeyen zamanlarda ise son derece soğuk davranır.

Bir Sıcak Bir Soğuk Davranır

Yarım saat önce aşk kelebeği gibi davranıp bir anda sebepsiz buzdolabına dönüyorsa belki de sebebi arka planda başka şeylerin dönmesidir.

Günlerce veya Haftalarca Ortalıktan Kaybolur

Bir karabatak gibidir, bir görünür bir yok olur.Eğer gerçekten sizden hoşlanan biriyse sürekli sizinle iletişimde olmak ve hayatınızın ön sıralarında yer almak ister. Günlerce veya haftalarca iletişim kurmayıp, sonra bir anda çıkıp tekrar kaybolmak ‘yedek kulübesinde olduğunun’ göstergesidir.

Hiçbir Şey Yokmuş gibi Geri Gelir

Ortadan kaybolmak, yok saymak bir şeydir evet ama bir anda yeniden eskisi gibi ortaya çıkmak tamamen farklı bir toptur. Evet muhtemelen asıl oyuncu oyun dışı kaldı… Bunu size normal bir davranış gibi kabul ettirmeye çalışacaktır fakat siz bunu kabullenmemelisiniz. Bu, sağlıklı bir iletişim şekli değil.

Benching ilişkiden nasıl kurtulursunuz
Benching ilişkide karşı tarafın bir sıcak bir soğuk davranışları sizi kabaca aptala çevirir ve ilişkiniz içinde tam olarak neler yaşadığınızı ne olduğunuzu asla anlayamazsınız.

Ne Olduğunuzu Anlayamazsınız

Sıcak-soğuk davranışlar, gitmeler-gelmeler, yok saymalar derken tam olarak karşıdaki kişinin hayatında nerede ve ne konumda olduğunu anlayamamak çok normaldir. Ama yapmak istedikleri zaten budur: ‘’Daha iyi biri gelene kadar sizi askıda tutmak’’.

Mesajlarına Cevap Vermez ama Çevrimiçi Görünür

Bu, konuşmak için fazla meşgul olduklarının değil sadece sizinle konuşmak istemediğinin göstergesidir. Tabii ki sizinle iletişimini tamamen kesmez ama 3-4 saat sonra size samimiyetsiz bir cevap verecektir…

Söz Vermez

Tüm seçeneklerini açık tutmak isteyecektir. En iyi seçenek için kafasında liste yapacak bu süreçte de geleceğe dair planlarda asla söz vermeyecektir çünkü karar verilene kadar asıl oyuncu belli değildir.

Söz Verirse de Asla Tutmaz…

Sizinle heyecanlı heyecanlı bir hafta sonu planı yapacaktır ancak daha iyi bir teklif gelene kadar… Sizin bir planınızın olması, başka şeyleri ertelemiş olmanız onun umurunda olmayacağı için size planı iptal ettiğini de son dakika bayat bir bahaneyle söyleyecektir. Çünkü tek umursadığı kendi ajandasıdır.

Benching ilişkide seks yapmak
Benching bir ilişkide partneriniz sizin tüm mesajlarınızı veya aramalarınız görür hatta mavi tik oluşur ama o bunları hiç görmemiz gibi size bir cevap bile vermez.

Mesajlarını Görür ama Cevap Vermez

Siz masumca meşgul olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında modern dünyada bir mesajı 10 dakikadan uzun süre görmemek pek ihtimal dahilinde değildir. Sadece cevap vermek istememiştir. Görecek ama cevap vermeye değer görmeyecektir muhtemelen.

Bir Şeyler Hep Sözdedir, Eylem Asla Olmaz

Güzel gelecek hayallerinden bahseder ama bu konuda hiçbir eylemde bulunmaz. Mesela en basitinden ikiniz için güzel bir yaz tatilinden bahseder ama yaz gelince ses seda çıkmaz.

Onu Korkutmaktan Çekinirsin

İyi bir ilişkinin temeli dürüst ve açık bir diyalog kurmaktır. İletişim çok önemlidir. Sorunlar tartışılabilmeli ve duygular paylaşılabilmelidir. Kendini tutuyor ve biraz ciddileştiğinde onu korkutacağını sonrasında geri çekileceğini düşünüyorsan, bu ilişki devam edemez.

Bıraktığınızda Yeniden Ortaya Çıkar

Daha iyisini hak ettiğinize karar verip, ona mesaj atmayı kestiğinizde bir anda tekrar ortaya çıkar ve özürler dileyerek, ilk tanıştığınız zamanki gibi iyi davranmaya başlar. Ama aslında olan, yedeğini kaybetmek istememesidir…Buradan hemen MobilDost’ giriş yapabilirsiniz.

Benching ilişkideki bir arkadaşınıza nasıl yardım edebilirsiniz.
Yukarıda ifade ettiğimiz benching ilişki belirtilerini yaşıyorsanız, ilişkiniz hiçbir şekilde bir anlam bir ciddiyet kazanmaz ve ileriye doğru gitmez. İlişkideki asıl oyuncu neyi ne kadar yaşamak istiyorsa o yaşanır, bir nevi onun oyuncağı olursunuz. Yaşamak istediği sadece seks ise onu yaşar ne gider.

İlişkiniz Hiç İlerlemez

İlişkiler organik şeylerdir. Daha ciddi ve güzel bir şeye doğru ilerlerler veya sönüp giderler ama asla uzun süre yerinde saymazlar. Aylar sonra hala bir mesaj ve arama beklediğinizi veya partnerinizin ortadan belirli aralıklarla kaybolduğunu fark ederseniz yedeğe düştüğünüzü düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Kimse Sizi Bilmez ama Siz Kendinizi Bilin

Onun hayatında ya da çevresinde kimse sizi bilmez. Eğer ilişkiniz gerçek bir şey olsaydı tüm dünyaya duyurmak isterdi. Aşkını ilişkisini herkes bilsin isterdi. Tamam, tüm dünya olmasa bile yakın çevresi bilirdi ama dimi?…Şayet ilişkinizi yakın çevresi dahil başka hiç kimse bilmiyor ve sizin ile yakın çevresini tanıştırmıyor ve sosyal çevresi içine sokmuyor ise çok düşünecek bir durum yok hızla bu toksik ilişkiden uzaklaşmanız gerekiyor.

Yalnızlığınıza veya yaşamakta olduğunuz bu toksik ilişkinize son vermek için hemen şimdi buradan MobilDost üyesi olabilirsiniz ve sizi bekleyen binlerce kadın üyemiz ile hemen tanışabilirsiniz.

Kontrol Ediniz

sevgiliniz ile hangi filmleri izleyebilir ve sohbet edebilirsiniz

İlişkide Bağımlı Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

İlişkide Bağımlılık Halleri İlişkide bağımlı olduğunuzu gösteren 6 işaret nelerdir? Siz değerli MobilDost okuyucuları için …

14 şubat sevgililer günü

Aşkın Evreleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14 Şubat Sevgililer Günü Sohbetleri Aşkın evreleri hakkında bilinmesi gerekenler. Haftaya 14 Şubat Dünya Sevgililer …

Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz

Sevginizi Göstermek İçin Nasıl Öpersiniz?

Öpüşelim mi? Sevginizi göstermek için nasıl öpersiniz? Öpüşmek bir tür iletişim şeklidir. Ancak yıllardır öpüşüyor …

İlişkide teknolojiden nasıl faydalanırsınız

İlişkinize Faydalı Olabilecek Teknolojiler

İlişkinize Faydalı Teknolojiler İlişkinize faydalı olabilecek teknolojiler…Yaşadığınız ilişkiye hangi teknolojinin ne gibi yardımı veya katkısı …